Hakkımda

Deniz ÖZPINAR Kimdir?

22.03.1985 yılı İzmir doğumluyum. Evli ve bir erkek çocuk babasıyım.

İlkokulu, babamın mesleği sebebi ile üç farklı ilde tamamladım. 1. sınıfa 5,5 yaşında Niğde Bor’da başladım. 2 ve 3. sınıfları Hatay Antakya’da, 4 ve 5. sınıfları Diyarbakır’da okudum. Diyarbakır’da 5. sınıftan sonra girilen Anadolu Lisesi giriş sınavları ile Nevzat Ayaz Anadolu Lisesini kazandım. Hazırlık ve 6. sınıfı orada okuyup babamın emekli olması sebebi ile İzmir Karşıyaka Anadolu Lisesine nakil geldim. 7. sınıftan 11. sınıfa kadar burada öğrenim gördüm.

2002’de Burdur Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği bölümünü kazandım. 2006 yılında mezun olduktan sonra bir süre Didim Akbük Nurullah Kocabıyık İlkokulunda ücretli öğretmenlik yaptım. O sırada Ağrı ili Taşlıçay İlçesi Yeltepe Köyü Gümüşlü Mezrası İlkokuluna tayinim çıktı. Ancak aynı anda Afyon Kocatepe Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği Anabilim Dalında yüksek lisans eğitimini kazandığım için göreve başlayamadım. 2009 yılının Şubat ayında yüksek lisans eğitimimi tamamladım, Mart ayında ise ilk görev yerim olan Afyonkarahisar’ın İhsaniye ilçesine bağlı Yukarıtandırı Köyü İlkokuluna atamam çıktı ve göreve başladım.

2009 Aralık – 2010 Mayıs arasında askerlik görevimi Ankara Jandarma Lojistik Komutanlığında 331. KSD. olarak tamamladım. Yukarıtandırı Köyü’nde 2013’e kadar çalıştıktan sonra il içi atama ile İscehisar İlçesi Çalışlar Köyü’ne atandım. 7 yıl da burada görev yaptıktan sonra yine il içi atama ile İscehisar Fatih İlkokuluna geldim. Halen aynı okulda görev yapmaktayım.

Sınıfta yaptığım, uyguladığım etkinlikleri daha çok minik yüreğe ulaştırmak için başta eşim ve öğretmen arkadaşlarımın da desteği ile sosyal medyada bir hesap açmaya karar verdim. Çevremde olaylara hep “iyimser” gözle baktığım için “Optimist Öğretmen” isminde karar kıldım. Bu ad ve hesap ile paylaşımlarıma başladım.

Arşivim geliştikçe tüm etkinliklerimi tek adres üzerinden Dünya’nın her noktasındaki minik yüreğe ulaştırmaya karar verdim ve bu siteyi kurdum. Dünya’nın derken şaka yapmıyorum, Japonya’dan, hatta Kazakistan’dan bile sıkı takipçilerim var… 🙂

Eğitim öğretim adına faydalı olabiliyorsam, öğrencilerimize ışık olabiliyorsam ne mutlu bana…

Başa dön tuşu